Doradztwo HR w Katowicach: dobra inwestycja w rozwój biznesu

[rank_math_breadcrumb]

Katowice są największym ośrodkiem gospodarczym Górnego Śląska. Wszystkich działających w mieście przedsiębiorców łączy to, że mają poważne problemy ze znalezieniem pracowników, co wynika przede wszystkim z bardzo niskiej stopy bezrobocia. Nie brakuje również pracodawców, którzy nie do końca radzą sobie z zarządzaniem zespołem pracowników oraz kreowaniem atrakcyjnej marki pracodawcy. To właśnie do nich kierujemy naszą usługę doradztwa HR w Katowicach i zauważamy, że cieszy się ona coraz większą popularnością.  

Czym jest usługa doradztwa HR?

Podstawowym celem doradztwa HR w Katowicach jest uporządkowanie kwestii związanych z zatrudnianiem pracowników, jak również zarządzaniem zespołem oraz sprawami kadrowymi. Korzystając z tej usługi można realnie wzmocnić swój biznes, jednocześnie optymalizując koszty pracownicze i podnosząc atrakcyjność pracodawcy w oczach obecnych i przyszłych pracowników.

Agencja Verita HR zdobyła międzynarodowe doświadczenie, które przenosi teraz na polski rynek, aby wspierać pracodawców w podnoszeniu standardów rekrutacyjnych, a tym samym w budowaniu wartościowych i oddanych zespołów pracowników. Nie jest sztuką zatrudnienie kogokolwiek. Kluczowe znaczenie dla pracodawcy powinno mieć pozyskanie takich osób, które mają odpowiednie kompetencje zawodowe lub potencjał, by w krótkim czasie stać się cenionymi specjalistami. Muszą również mieć właściwe cechy charakterologiczne, dzięki którym wpasują się w zespół i nie będą osłabiać jego morale.

Doradztwo HR w Katowicach świadczone przez Verita HR nie ogranicza się jednak tylko do usprawnienia czy zbudowania od podstaw procesu rekrutacji. To także wnikliwa analiza obecnej struktury zatrudnienia w celu wskazania obszarów, które wymagają poprawy – dzięki temu pracodawca może zwiększyć produktywność swojej firmy, bez konieczności zwiększania kosztów pracowniczych.

katowice

Doradztwo HR w Katowicach na etapie rekrutacji

Verita HR specjalizuje się w dziedzinach Recruitment Process Outsourcing i Human Resources. W ramach tych działań świadczymy doradztwo HR w Katowicach, które ma na celu poprawienie struktury zatrudnienia w firmie Klienta. Pokażmy to na hipotetycznym przykładzie.

Jeśli dziś pracodawca zatrudnia np. 20 osób, z których tylko połowa jest zaangażowana w realizowanie zleceń (a więc wypracowuje zysk dla firmy), to zasadne jest przeanalizowanie scenariusza, w którym pracodawca decyduje się na skorzystanie z outsourcingu niektórych usług – na przykład księgowych. Doskonale sprawdza się to chociażby w branży technologicznej (outsourcing IT) oraz finansowej (outsourcing BPO/SSC).

Pracodawca może poznać opcje zmiany struktury zatrudnienia w swojej firmie podczas konsultacji z doradcą HR, który wcześniej dokładnie przeanalizuje sytuację w firmie Klienta i na tej podstawie zaproponuje szereg korzystnych zmian.

To warto o nas wiedzieć

W ramach doradztwa HR możemy zaproponować szereg działań zmierzających do tego, aby firma naszego Klienta stała się bardziej konkurencyjna. Nierzadko zdarza się, że po analizie sytuacji w przedsiębiorstwie proponujemy pozyskanie z rynku wysokiej klasy specjalisty, np. managera czy kierownika zespołu. Wówczas Klient może zdecydować się na inną z naszych usług, czyli headhunting, co pozwala szybko znaleźć odpowiedniego kandydata bez konieczności wdrażania standardowego procesu rekrutacji.

Doradztwo HR przynosi konkretne korzyści firmom z Katowic i regionu

Do tych najważniejszych korzyści możemy zaliczyć:

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Verita HR i skorzystania z usługi doradztwa HR w Katowicach.

Skontaktuj się z nami:

Formularz kontaktowy dla pracodawacy:

Formularz kontaktowy dla pracownika:

Odwiedź Nas:

Warszawa

ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

Kraków

ul. Wadowicka 3a
30-347 Kraków