Skuteczna rekrutacja IT w Krakowie z Verita HR

[rank_math_breadcrumb]

Branża IT rozwija się w bardzo szybkim tempie od wielu lat, a czasy kryzysu tylko potwierdzają, że jako jedna z nielicznych stwarza ona stabilne warunki do rozwijania biznesu. Właściwie jedynym istotnym problemem, z jakim mierzą się przedstawiciele tego sektora, jest coraz mocniej odczuwalny brak wykwalifikowanych specjalistów – i to nie tylko w dziedzinie programowania, ale także np. obsługi klienta, sprzedaży systemów czy utrzymywania relacji inwestorskich z zagranicznymi kontrahentami. Odpowiedzią na to wyzwanie jest rekrutacja IT, którą w Krakowie przeprowadzi dla Państwa Verita HR. Dlaczego warto powierzyć rekrutację pracowników dla branży IT właśnie naszym specjalistom?  

Odpowiadamy na coraz większy problem z dostępnością specjalistów

Paradoksem branży IT jest fakt, iż od lat polskie uczelnie uruchamiają mnóstwo kierunków kształcących w zawodach odpowiadających na potrzeby przedsiębiorstw z tego sektora. Liczba absolwentów niekoniecznie jednak przekłada się na jakość. Najlepsi pracownicy bardzo chętnie korzystają z okazji podjęcia zatrudnienia w zachodnich korporacjach, z którymi polskie firmy nie mogą konkurować pod względem zarobków.

Efekt jest taki, że pracodawcy z branży IT mają coraz większe trudności z zatrudnieniem dobrej klasy specjalistów, mogących się pochwalić nie tylko wykształceniem kierunkowym, ale także realnymi umiejętnościami. Jednocześnie rośnie presja płacowa, co prowadzi do sytuacji, w której nawet osoby o średnich kwalifikacjach są mocno przepłacane.

Pracodawcy chcący uniknąć takiego scenariusza i nareszcie rozwiązać problem braków kadrowych chętnie powierzają rekrutację IT agencjom z Krakowa. Szczególnie dobrą opinią wśród przedsiębiorców cieszy się Verita HR. Jesteśmy agencją, która specjalizuje się właśnie w rekrutacji na stanowiska w branży IT – zarówno wyższego, jak i niższego szczebla.

komputer

To warto o nas wiedzieć

Aż 97% klientów Verita HR wystawia nam pozytywne opinie.

Jak przebiega proces rekrutacji IT dla firm w Krakowie?

Pierwszym krokiem zawsze jest bardzo dokładne poznanie potrzeb i oczekiwań pracodawcy. Już na tym etapie jesteśmy w stanie ocenić, czy wystarczająca będzie standardowa rekrutacja IT w Krakowie i okolicach, czy może jednak warto rozszerzyć krąg poszukiwań kandydata o całą Polskę. Jeśli natomiast nasi eksperci uznają, że znalezienie odpowiedniego pracownika „na rynku” będzie bardzo trudne, wówczas możemy zaproponować coraz popularniejszą usługę headhuntingu.

Headhunting polega na pozyskiwaniu pracowników, którzy nie szukają aktywnie zatrudnienia – głównie dlatego, że pracują już w innej firmie i są zadowoleni z warunków. Headhuntingu nie należy mylić ze zwykłym „podkupywaniem” pracowników konkurencji. To znacznie bardziej złożony proces, w ramach którego specjaliści Verita HR prezentują kandydatowi korzyści z podjęcia pracy w firmie klienta, kreując tym samym pozytywny wizerunek pracodawcy.

Bez względu na to, czy zdecydują się Państwo na standardową rekrutację IT w Krakowie, czy może jednak na usługę headhuntingu, gwarantujemy maksymalne zaangażowanie w cały proces oraz kompleksową obsługę. Bierzemy na siebie wszystkie obowiązki związane z wyselekcjonowaniem kandydatów, zweryfikowaniem ich kwalifikacji zawodowych oraz dopasowaniem ich do kryteriów przedstawionych przez klienta. Dzięki temu:

Rozliczenie naszej usługi następuje dopiero w momencie przedstawienia Państwu kandydatów wpisujących się w przygotowany wcześniej profil, zweryfikowanych i tym samym gotowych do zatrudnienia w Państwa firnie.

Rekrutacja IT w Krakowie jest zdecydowanie najlepszym sposobem na szybkie pozyskanie odpowiednich pracowników, zarówno na stanowiska specjalistyczne, jak i wspierające. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i skorzystania z kompetencji zespołu Verita HR.

IT contracting i rekrutacje pracowników IT w Krakowie

Rekrutujemy pracowników IT każdej specjalizacji. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz w swoim zespole:

  • deweloperów,
  • project managerów IT,
  • ekspertów ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni,
  • projektantów UI/UX,
  • programistów,
  • twórców aplikacji mobilnych,

 

możesz zaufać naszemu doświadczeniu, umiejętnościom w headhuntingu i innych sposobach pozyskiwania pracowników oraz wiedzy. Zatrudnienie dobrego specjalisty IT nie musi wymagać od Ciebie i Twojego działu HR mnóstwa czasu i zaangażowania. Ofertę rekrutacji pracowników IT kierujemy do wszystkich firm, którym zależy na sprawnym pozyskaniu rąk (i głów) zarówno do stałej współpracy, jak i do realizacji pojedynczych projektów. IT contracting, outsourcing IT i sprawnie prowadzone rekrutacje: to wszystko oferuje Verita HR.

Skontaktuj się z nami:

Formularz kontaktowy dla pracodawacy:

Formularz kontaktowy dla pracownika:

Odwiedź Nas:

Warszawa

ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

Kraków

ul. Wadowicka 3a
30-347 Kraków