Szukam pracownika w Krakowie z Verita HR! Dlaczego warto?

[rank_math_breadcrumb]

Każdego dnia otrzymujemy dziesiątki wiadomości od przedsiębiorców, których treść można sprowadzić do krótkiego komunikatu: szukam pracownika w Krakowie i nie mogę go znaleźć od wielu tygodni. Jest to typowy problem, z jakim borykają się nie tylko krakowscy przedsiębiorcy. Wynika on ze specyficznej sytuacji na polskim rynku zatrudnienia. Niskie bezrobocie w połączeniu z niedostateczną podażą specjalistów, zwłaszcza w dziedzinach technicznych, informatycznych czy finansowych, powoduje nawarstwianie się problemów rekrutacyjnych. Zespół Verita HR jest po to, aby Państwu pomóc. Wspólnie znajdziemy pracowników spełniających Państwa oczekiwania.  

Kompleksowe poprowadzenie procesu rekrutacji

Rekrutacja pracownika lub pracowników, zwłaszcza na stanowiska wymagające specjalnych kwalifikacji, może być niezwykle czasochłonna, a przez to także kosztowna. Firmy, które wybierają standardową drogę, czyli publikację ogłoszeń, muszą się liczyć z ryzykiem otrzymania dużej liczby podań od osób niespełniających nawet podstawowych kryteriów. Każde takie zgłoszenie wymaga przeanalizowania, co mocno angażuje pracowników odpowiedzialnych za rekrutację.

Kolejne etapy nie są wcale łatwiejsze. Konieczność odbycia wielu rozmów kwalifikacyjnych, a następnie wnikliwego zweryfikowania życiorysów oraz słów kandydatów oznacza tygodnie zwłoki i niezagospodarowania wakatu. W tym czasie firma mogłaby już powiększyć swój zespół, tym samym poprawiając efektywność pracy i mogąc realizować następne projekty.

Praktyka pokazuje, że samodzielne prowadzenie rekrutacji niepotrzebnie wydłuża ten proces oraz angażuje osoby, które nie mają dostatecznych kompetencji do oceniania kandydatów. Standardowym błędem jest chociażby skupianie się tylko na wykształceniu i doświadczeniu zawodowym potencjalnego pracownika, bez analizowania cech jego charakteru. Grozi to m.in. konfliktami w zespole, które zawsze bardzo negatywnie odbijają się na efektywności pracy.

Wiedząc o tym coraz więcej firm szukających pracownika w Krakowie decyduje się skorzystać z outsourcingu procesów rekrutacyjnych, świadczonego przez zespół Verita HR. W ramach tej kompleksowej usługi nie tylko pomagamy naszym klientom zarządzać procesami rekrutacji, ale także wspieramy ich strategię rekrutacyjną, wskazując ewentualne błędy i tym samym usprawniając całą procedurę pozyskiwania pracowników.

Oczywiście naszą kluczową usługą jest całkowite przejęcie procesu rekrutacji. Przynosi to klientowi konkretne i bardzo cenne korzyści, w tym:

komputer

To warto o nas wiedzieć

Verita HR specjalizuje się w rekrutacjach na rynkach IT, bankowości inwestycyjnej oraz BPO/SSC. Pozyskujemy pracowników na wszelkie stanowiska, od managerskich, aż po produkcyjne i administracyjne.

Headhunting, czyli sposób na pozyskanie najcenniejszych pracowników

Wielu pracodawców, którzy kontaktują się z nami pisząc „szukam pracownika w Krakowie”, nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje duża grupa specjalistów w ogóle nie biorących udziału w standardowym procesie rekrutacyjnym. Wynika to z faktu, iż mają na tyle wysokie kwalifikacja zawodowe, że nie muszą rozglądać się za nowym miejscem pracy.

Decydując się na klasyczną rekrutację w formie publikowania ogłoszeń trudno jest pozyskać najbardziej wartościowych pracowników, ekspertów w swoich dziedzinach, którzy mieliby realny wpływ na szybki rozwój przedsiębiorstwa.

Jeśli więc i Państwo od dawna szukają pracownika w Krakowie i okolicach, a przy tym chcą mieć pewność, że zatrudnią osobę w 100% spełniającą oczekiwania tak pod względem kwalifikacji zawodowych, jak i cech wolicjonalnych, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Verita HR.

 Tutaj niezbędne jest wykorzystanie strategii headhuntingu, którą w Krakowie oferuje Verita HR. Headhunting w głównej mierze polega na docieraniu do pracowników, którzy nie są dostępni na rynku, ponieważ nie poszukują aktywnie zatrudnienia (np. są zadowoleni ze swojego aktualnego miejsca pracy).

Skontaktuj się z nami:

Formularz kontaktowy dla pracodawacy:

Formularz kontaktowy dla pracownika:

Odwiedź Nas:

Warszawa

ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

Kraków

ul. Wadowicka 3a
30-347 Kraków