Doradztwo HR w Gdyni: najlepszy sposób na uporządkowanie zatrudnienia w firmie

[rank_math_breadcrumb]

Gdynia stanowi jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do prowadzenia biznesu w Polsce. Prężnie rozwijające się miasto, młodzi mieszkańcy (których wciąż przybywa), korzystna lokalizacja – to główne atuty doceniane przez przedsiębiorców. Z drugiej jednak strony w całym Trójmieście od dawna obserwujemy dokładnie ten sam problem, z jakim zmagają się pracodawcy w innych miastach – brak podaży wykwalifikowanych pracowników. To powoduje, że mnóstwo firm boryka się z wakatami, których utrzymanie generuje coraz wyższe koszty. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa HR w Gdyni, które swoim klientom oferuje Verita HR. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na temat tej usługi.  

Na czym polega doradztwo HR?

Doradztwo HR cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców z Gdyni, którzy doskonale rozumieją, że to właśnie przejrzysta struktura zatrudnienia oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników stanowią fundament powodzenia w biznesie.

W ramach doradztwa HR w Gdyni proponujemy Państwu ekspercką pomoc w zakresie uporządkowania kwestii związanych z zatrudnieniem, zarządzaniem zespołem oraz sprawami kadrowymi. Oddajemy do Państwa dyspozycji najlepszych specjalistów, mających międzynarodowe doświadczenie w obsłudze klienta biznesowego, którzy pomogą Państwu zoptymalizować koszty zatrudnienia, zagospodarować wolne wakaty oraz wyeliminować obszary generujące niepotrzebne koszty.

spotkanie biznesowe

To warto wiedzieć

Ważnym elementem doradztwa HR jest zaproponowanie i wdrożenie rozwiązań, które wspierają proces budowania atrakcyjnej marki pracodawcy. Tak zwany employer branding jest bardzo ważną strategią zmierzającą do osiągnięcia stanu, w którym pracodawca nie musi już ponosić wysokich kosztów rekrutacji, ponieważ pozyskuje najlepszych pracowników szybko i bez wysiłku.

Cele doradztwa HR

Istnieje kilka podstawowych celów, jakie może osiągnąć przedsiębiorca korzystający z doradztwa HR w Gdyni czy dowolnym innym mieście, w którym działa Verita HR. To przede wszystkim:

  • podniesienie standardów rekrutacyjnych w firmie,
  • wyeliminowanie ryzyka zatrudnienia osoby, która nie pasuje do zespołu, nie ma wystarczających kwalifikacji, nie spełnia oczekiwań pracodawcy w zakresie cech charakterologicznych etc.,
  • zbudowanie silnego, oddanego i zmotywowanego zespołu pracowników – nazywamy to stworzeniem zwycięskiego teamu,
  • skuteczniejsze zarządzanie zespołem, aby z jednej strony podnieść jego efektywność, a z drugiej zapewnić satysfakcję z wykonywanej pracy i uniknąć ryzyka wypalenia zawodowego,
  • zoptymalizowanie kosztów zatrudnienia, a docelowo także funkcjonowania całej firmy, m.in. poprzez dobranie odpowiednich rozwiązań z zakresu outsourcingu czy sięgnięcia po pracowników kontraktowych i inne elastyczne formy zatrudnienia.

 

Każdy z tych celów powinien mieć istotne znaczenie dla pracodawcy, który buduje zyskowne, dobrze zarządzane przedsiębiorstwo, oparte na kompetentnych pracownikach.

Kiedy jest najlepszy moment na skorzystanie z doradztwa HR w Gdyni?

Jest to okres tuż przed rozpoczęciem rekrutacji. Gdy w firmie powstaje wakat lub kilka wakatów, to każdy pracodawca chce je możliwie jak najszybciej zapełnić nowymi pracownikami. Zamiast podejmować przypadkowe, często chaotyczne działania, lepiej będzie skorzystać z doradztwa HR świadczonego przez profesjonalną agencję.

W Verita HR możemy zaproponować klientowi najskuteczniejsze formy rekrutacji oraz rozwiązania alternatywne, jak headhunting czy outsourcing pracowniczy. Zawsze jest to poprzedzone dokładaną analizą obecnej struktury zatrudnienia, a także realnych potrzeb klienta. W ramach doradztwa HR w Gdyni oferujemy m.in. Outsourcing Procesów Rekrutacyjnych, co polega na przejęciu przez naszych ekspertów wszystkich obowiązków związanych z pozyskaniem pracownika dla Państwa firmy. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, ograniczające koszty oraz oszczędzające mnóstwo czasu.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Verita HR. Nasi doradcy przedstawią Państwu indywidualną, niezobowiązującą ofertę na usługę doradztwa HR w Gdyni.

Skontaktuj się z nami:

Formularz kontaktowy dla pracodawacy:

Formularz kontaktowy dla pracownika:

Odwiedź Nas:

Warszawa

ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

Kraków

ul. Wadowicka 3a
30-347 Kraków