Skuteczna rekrutacja pracownika w Gdyni z Verita HR – jak to działa?

[rank_math_breadcrumb]

Gdynia jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce, za czym jednak nie nadąża lokalny rynek pracy. Przedsiębiorcy masowo zgłaszają problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, często nawet na stanowiska niewymagające specjalnych kompetencji zawodowych. Niska podaż pracowników przynosi efekt w postaci wydłużających się procesów rekrutacyjnych oraz zwiększonego ryzyka zatrudnienia nieodpowiedniej osoby. Zaradni pracodawcy, którzy chcą uniknąć podobnych problemów, coraz chętniej zlecają rekrutacje pracowników w Gdyni wyspecjalizowanym w tym agencjom. Zespół Verita HR jest do Państwa dyspozycji.  

Outsourcing Procesów Rekrutacyjnych

To flagowa usługa świadczona przez Verita HR, która polega na przejęciu wszystkich obowiązków związanych z rekrutacją pracownika w Gdyni przez naszych specjalistów. Innymi słowy: to, czym w ramach rekrutacji zajmowali się Państwo samodzielnie czy zlecali swoim pracownikom, teraz może zostać przeniesione na zewnątrz firmy i powierzone ekspertom.

Outsourcing Procesów Rekrutacyjnych niesie ze sobą liczne korzyści dla przedsiębiorcy, w tym:

  • dużą oszczędność czasu – powierzając rekrutację pracownika w Gdyni doświadczonej agencji nie muszą Państwo tracić czasu na samodzielne planowanie, wdrażanie i prowadzenie procesu pozyskiwania nowych osób do firmy. Zyskują Państwo dodatkowy czas na rozwijanie firmy, mogą się Państwo skupić na tych elementach biznesu, które leżą w zakresie Państwa kompetencji;
  • oszczędność pieniędzy – długa rekrutacja to droga rekrutacja. Każdy kolejny tydzień z nieobsadzonym etatem stanowi niepotrzebny koszt dla firmy, ogranicza jej wydajność, nie pozwala się rozwijać i realizować projektów, które mogłyby przynieść bardzo wysokie dochody. Wydłużenie rekrutacji pracownika w Gdyni czy dowolnym innym mieście oznacza również kolejne wydatki na publikowanie ogłoszeń, obsługę aplikacji czy prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych;
  • minimalizację ryzyka zatrudnienia nieodpowiedniej osoby – presja związana z koniecznością jak najszybszego obsadzenia wolnego etatu bardzo często zmusza do podejmowanie nieprzemyślanych i w konsekwencji nietrafionych decyzji. Tymczasem zatrudnienie „kogokolwiek” nie jest rozwiązaniem korzystnym dla przedsiębiorcy, skazując go na dodatkowe koszty związane m.in. z wdrożeniem i przeszkoleniem pracownika, a także niosąc ze sobą wysokie ryzyko, że za kilka miesięcy problem wolnego etatu powróci;
  • wzmocnienie wizerunku pracodawcy – w ramach Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych opracowujemy szczegółową strategię rekrutacji pracowników dla klientów w Gdyni i regionie, dbając przy tym, aby każdy związany z tym detal (np. treść i oprawa graficzna ogłoszeń) wspierał wizerunek marki pracodawcy. To wpłynie na jej popularyzację i zwiększenie rozpoznawalności na rynku, co z kolei przyniesie korzyści w przyszłości, ułatwiając przedsiębiorcy pozyskiwanie pracowników;
spotkanie biznesowe

Jak przebiega skuteczna rekrutacja pracownika w Gdyni z pomocą Verita HR?

Pierwszym krokiem zawsze jest dokładne poznanie potrzeb klienta. Wnikliwie ustalamy, jakie cechy powinien posiadać wymarzony pracownik, dopytujemy o wszystkie szczegóły, na które należy zwrócić uwagę na etapie analizowania CV oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Na podstawie zebranych informacji tworzymy profil idealnego pracownika, który będzie punktem wyjścia do skutecznej rekrutacji pracowników w Gdyni lub innym mieście – często pozyskujemy dla naszych klientów pracowników z nawet odległych zakątków Polski, gotowych do zmiany miejsca zamieszkania.

Po wyselekcjonowaniu grupy kandydatów rozpoczynamy etap rozmów kwalifikacyjnych. Doświadczony rekruter weryfikuje informacje podane w CV oraz zadaje pytania istotne z punktu widzenia pracodawcy.

Ostatecznie typujemy najlepszego kandydata i przedstawiamy go klientowi, mogąc również asystować na etapie negocjowania indywidualnych warunków zatrudnienia.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Verita HR. Przedstawimy Państwu indywidualną i niezobowiązującą ofertę prowadzenia procesu rekrutacji pracowników w Gdyni.

Skontaktuj się z nami:

Formularz kontaktowy dla pracodawacy:

Formularz kontaktowy dla pracownika:

Odwiedź Nas:

Warszawa

ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

Kraków

ul. Wadowicka 3a
30-347 Kraków