Verita HR: najskuteczniejsza agencja headhunterska w Krakowie

[rank_math_breadcrumb]

Zdecydowana większość krakowskich pracodawców zetknęła się z problemem braku dostatecznej liczby wykwalifikowanych pracowników.

Szczególnie dotyczy to osób posiadających konkretne umiejętności i wykształcenie, będących ekspertami w swojej dziedzinie. Dobrym przykładem może być tutaj rekrutacja na stanowiska BPO/SSC, finansowe oraz IT, ponieważ właśnie w tych sektorach obserwujemy największy deficyt specjalistów. Jest to główny powód, dla którego pracodawcy coraz chętniej decydują się na skorzystanie z headhuntingu. Verita HR to agencja headhunterska w Krakowie gwarantująca Państwu wysoką skuteczność w wyszukiwaniu najlepszych kandydatów na wolne stanowiska. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.  

Czym dokładnie jest headhunting?

Headhunting jest zaawansowaną techniką rekrutacyjną, która wymaga dużego zaangażowania ze strony agencji świadczącej tę usługę. Polega ona na pozyskiwaniu pracowników, którzy nie poszukują aktywnie pracy, czyli mają już zatrudnienie, nie zgłaszają się do procesu rekrutacyjnego w innej firmie i – przynajmniej teoretycznie – są zadowoleni z zajmowanego obecnie stanowiska.

Celem firmy headhunterskiej w Krakowie, Warszawie czy dowolnym innym mieście jest znalezienie kandydata, który idealnie wpisuje się w profil nakreślony na podstawie rozmów z klientem. Agencja zbiera potrzebne informacje, a następnie wykorzystuje swoją znajomość rynku pracodawców i pracowników do wytypowania najlepszych kandydatów. Z reguły są to osoby zatrudnione w innych firmach, często zajmujące wysokie stanowiska, mające status ekspertów i duże doświadczenie zawodowe.

Z oczywistych względów pozyskanie takiego pracownika nie jest łatwe. Sam pracodawca ma bardzo ograniczone możliwości w zakresie dotarcia do kandydata i przedstawienia mu swojej oferty. Firmy często nie chcą ryzykować pogorszenia relacji z konkurencją (zwłaszcza z taką, z którą współpracują przy różnych projektach), dlatego preferują skorzystanie ze wsparcia profesjonalnej agencji headhunterskiej w Krakowie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie.

komputer

To warto wiedzieć

To naturalna odpowiedź na potrzeby pracodawców z Krakowa, którzy szukają pracownika o określonych cechach charakteru, mającego konkretne doświadczenie, wykształcenie czy nabyte umiejętności.

Verita HR to firma headhunterska w Krakowie, która doskonale rozumie, że nowoczesny pośrednik pracy musi rozwiązać dwa podstawowe problemy swojego Klienta: wysokie koszty pozyskania pracownika z rynku oraz długi czas potrzebny na zakończenie tego procesu. Dlatego opracowaliśmy bardzo skuteczny system rekrutacji, który sprowadza się do 7 kroków. Pokażemy to na przykładzie jednej z marek wchodzących w skład naszej grupy, czyli HRO Digital, wyspecjalizowanej w rekrutacji IT na rzecz Klientów z Krakowa:

Jakie korzyści przynosi współpraca z firmą headhuntingową w Krakowie?

Profesjonalna agencja headhunterska w Krakowie, jaką jest Verita HR, udziela swoim klientom pełnego wsparcia na etapie selekcjonowanie najlepszych kandydatów, jak również negocjowania z nimi warunków zmiany pracodawcy. Wynikają z tego bardzo pożądane korzyści, w tym:

Jak działa Verita HR, czyli najskuteczniejsza agencja headhunterska w Krakowie?

Proces headhuntingu sprowadza się do 5 podstawowych etapów:

Właściwy headhunting kończy się wraz z pozyskaniem specjalisty spełniającego oczekiwania klienta, jednak nadal możemy wspierać Państwa na dalszych etapach wprowadzania nowego pracownika w struktury firmy. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej palety profesjonalnych usług HR świadczonych przez ekspertów Verita HR w formule outsourcingu.

Dlaczego warto współpracować z headhunterem?

Współpracę z headhunterem warto nawiązać przede wszystkim wtedy, gdy poszukuje się kandydatów na wysokie, odpowiedzialne stanowiska. Dzięki profesjonalistom w dziedzinie poszukiwania prawdziwych talentów odpada ryzyko, że na ogłoszenie odpowie wiele przypadkowych, nieodpowiednich na stanowisko osób – co przekłada się na oszczędność czasu i energii firmowego zespołu HR i dzięki czemu rekrutacja potrwa znacznie krócej.

Znalezienie odpowiedniego kandydata na wysokie stanowisko nie jest proste – w końcu ktoś, kto je piastuje w dobrej firmie, rzadko myśli o zmianie pracy. Właśnie do takiej osoby musi sam dotrzeć headhunter i  namówić ją, by wzięła udział w rekrutacji. Nasi „łowcy głów” znają psychologiczne i negocjacyjne techniki, dzięki którym udaje im się skutecznie zachęcić kandydatów.

Skontaktuj się z nami:

Formularz kontaktowy dla pracodawacy:

Formularz kontaktowy dla pracownika:

Odwiedź Nas:

Warszawa

ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

Kraków

ul. Wadowicka 3a
30-347 Kraków