Verita HR – najlepsza firma headhunterska w Sopocie

[rank_math_breadcrumb]

W obliczu coraz większych problemów ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, rośnie liczba firm korzystających z headhuntingu w Sopocie. To bardzo dobry sposób na pozyskanie wysokiej klasy specjalistów, osób mających rzadkie umiejętności czy duże doświadczenie zawodowe. Poszukiwanie takich pracowników należy zlecić profesjonalnej agencji headhunterskiej – w Sopocie szczególnie dobrą opinią wśród pracodawców cieszy się Verita HR. Już teraz zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.  

Czym jest headhunting?

Headhunting to strategia pozyskiwania pracowników do firmy, która zakłada aktywne wyszukiwanie osób posiadających rzadkie umiejętności, cenne kwalifikacje czy doświadczenie w wykonywaniu zadań, jakie zamierza zlecać pracodawca. Mówimy tutaj najczęściej o specjalistach, którzy sami nie szukają pracy, a więc pozostają poza standardowym rynkiem zatrudnienia. Nie przeglądają ogłoszeń, nie zgłaszają się do procesu rekrutacji.

Tacy pracownicy są jednak na tyle cenni, że pracodawcy sami próbują do nich dotrzeć i złożyć im propozycję zmiany miejsca zatrudnienia – zwykle przebijając ofertę konkurencji. Problem stanowi natomiast wyselekcjonowanie takich osób oraz nawiązanie z nimi bezpośredniego kontaktu. To już zadanie dla firmy headhunterskiej.

spotkanie biznesowe

To warto wiedzieć

Jak działamy?

Verita HR ma międzynarodowe doświadczenie w headhuntingu, które teraz wykorzystujemy na rzecz przedsiębiorców z Sopotu i regionu, aby umożliwić im pozyskiwanie najcenniejszych pracowników. Dzięki własnym kanałom z łatwością docieramy do takich osób, monitorujemy ich sytuację zawodową, a następnie tworzymy grunt pod dalsze negocjacje.

Zakres podejmowanych działań obejmuje:

 • wykreowanie atrakcyjnego wizerunku marki pracodawcy naszego klienta,
 • przedstawienie przyszłemu pracownikowi korzyści, jakie osiągnie zmieniając miejsce zatrudnienia,
 • wyeksponowanie zalet nowego pracodawcy, które powinny górować nad ewentualnymi wadami (np. mniej konkurencyjne wynagrodzenie),
 • przedstawienie warunków zatrudnienia,
 • negocjowanie indywidualnych warunków płacowych,
 • pilotowanie całego procesu zatrudnienia pracownika w firmie naszego klienta.

Najważniejsze zalety headhuntingu

Dlaczego warto skorzystać z usługi agencji headhunterskiej w Sopocie? Powodów jest co najmniej kilka, dlatego wymieńmy tylko te najważniejsze:

 • gwarancja dotarcia do pracowników, którzy spełniają wyśrubowane oczekiwania pracodawcy,
 • możliwość pozyskania pracowników, którzy nie są dostępni na rynku i nie udałoby się ich zatrudnić w ramach standardowego procesu rekrutacyjnego,
 • wzmocnienie wizerunku pracodawcy i zwiększenie rozpoznawalności marki przedsiębiorstwa,
 • zachowanie dyskrecji – firma headhunterska w Sopocie działa tak, aby do samego końca nie zdradzać tożsamości klienta, dzięki czemu nie ma ryzyka konfliktu pomiędzy firmami z tej samej branży,
 • oszczędność czasu – headhunting pozwala bardzo szybko zakończyć proces rekrutacji, ponieważ skupia się na pozyskaniu wyłącznie tych pracowników, którzy na pewno nadają się na dane stanowiska,
 • brak konieczności wdrażania pracownika i inwestowania w szkolenia – wynika to z faktu, iż w ramach headhuntingu pozyskujemy niemal wyłącznie specjalistów, a więc osoby od razu gotowe do przejęcia obowiązków w firmie klienta.
 

Wszystkie te korzyści jednoznacznie uzasadniają, że headhunting stanowi bardzo dobrą inwestycję w rozwój biznesu, szczególnie wtedy, gdy przedsiębiorstwo pilnie potrzebuje obsadzić wysokospecjalistyczne stanowisko, aby móc realizować coraz ambitniejsze projekty. Ta strategia doskonale sprawdza się również w przypadku pozyskiwania managerów wysokiego szczebla, członków zarządu, prezesów etc.

Verita HR to agencja headhunterska w Sopocie, która obejmie Państwa firmę kompleksową opieką zarówno na etapie pozyskiwania konkretnych pracowników, jak i prowadzenia standardowej rekrutacji. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – doradcy Verita HR przygotują dla Państwa indywidualną, niezobowiązującą ofertę współpracy.

Skontaktuj się z nami:

Formularz kontaktowy dla pracodawacy:

Formularz kontaktowy dla pracownika:

Odwiedź Nas:

Warszawa

ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

Kraków

ul. Wadowicka 3a
30-347 Kraków