Rekrutacja IT w Sopocie z pomocą Verita HR

[rank_math_breadcrumb]

Sopot jest jednym z tych miast, w których branża IT rozwija się zdecydowanie najszybciej. Firmy z tego sektora przyciąga dogodna lokalizacja, ale przede wszystkim dostęp do młodej i świetnie wykształconej kadry pracowników. Jednocześnie obserwujemy, że popyt na wykwalifikowane kadry jest znacznie wyższy od podaży. To wymusza na firmach poszukiwanie różnych metod rekrutacji IT w Sopocie. Najskuteczniejsze narzędzia oferuje Państwu Verita HR. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.  

Jak prowadzimy rekrutację IT w Sopocie?

Pierwszym etapem zawsze jest dokładne poznanie potrzeb naszego klienta. Przeprowadzamy wnikliwy wywiad, na podstawie którego tworzymy profil idealnego kandydata, który posłuży nam na etapie właściwej rekrutacji.

Następnie wybieramy najlepszą w danej sytuacji metodę pozyskania pracownika. Najczęściej jest to  standardowa rekrutacja, którą świadczymy w ramach unikalnej na sopockim rynku usługi Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych. Polega ona na przejęciu przez naszą agencję wszystkich obowiązków związanych z rekrutacją, w tym:

 • tworzenie i publikację ogłoszeń,
 • przyjmowanie aplikacji od kandydatów,
 • weryfikację treści aplikacji,
 • selekcję kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne,
 • przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych,
 • wytypowanie najlepszych kandydatów, którzy zostaną rekomendowani do zatrudnienia w firmie naszego klienta,
 • opcjonalnie pomoc w negocjowaniu indywidualnych warunków zatrudnienia.
spotkanie biznesowe

To warto wiedzieć

Headhunting – bardzo skuteczna metoda rekrutacji IT w Sopocie

Zdarzają się sytuacje, w których już po wstępnej analizie potrzeb klienta wiemy, iż standardowa rekrutacja może nie przynieść spodziewanych efektów, a na pewno nie w satysfakcjonującym klienta terminie. Wówczas możemy zaproponować inną usługę z naszej oferty – headhunting.

Headhunting różni się od standardowej rekrutacji tym, że jest prowadzony w sposób dyskretny i zakulisowy. Nasi specjaliści docierają do najlepszych kandydatów własnymi kanałami i składają im ofertę zmiany miejsca zatrudnienia, do samego końca trzymając tożsamość klienta w tajemnicy, aby uniknąć ewentualnych konfliktów w branży.

Najważniejsze zalety headhuntingu, to:

 • możliwość pozyskania najwyższej klasy specjalistów, którzy z uwagi na posiadane kwalifikacje nie poszukują aktywnie pracy i czekają na oferty składane im bezpośrednio przez zainteresowanych pracodawców,
 • znaczące skrócenie okresu rekrutacji, ponieważ docieramy wyłącznie do tych osób, które spełniają oczekiwania pracodawcy,
 • szansa na pozyskanie najcenniejszych pracowników zanim dotrze do nich Państwa konkurencja,
 • możliwość podjęcia negocjacji z pracownikami, którzy nie odpowiedzieliby na Państwa ogłoszenie z powodu słabszej pozycji marki pracodawcy na rynku.

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia na etapie rekrutacji IT w Sopocie?

Branża IT jest nie tylko bardzo dochodowa, ale też konkurencyjna. Firmy rywalizują między sobą zarówno o klientów, jak i najlepszych pracowników. To w naturalny sposób zwiększa presję płacową (a wynagrodzenia w tym sektorze i tak są już bardzo wysokie). Mało która firma może sobie pozwolić na ciągłe podnoszenie pensji, a tym bardziej na wielomiesięczne utrzymywanie nieobsadzonych etatów.

Verita HR pomoże Państwu uniknąć takiego scenariusza. Działamy bardzo skutecznie, gwarantując znacznie szybsze pozyskanie wartościowych pracowników. Oferujemy również pomoc w zbudowaniu zewnętrznych zespołów (w ramach outsourcingu IT), które mogą stanowić dla Państwa bardzo atrakcyjną alternatywę w stosunku do tradycyjnego modelu zatrudnienia.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Verita HR w dogodnej dla Państwa formie. Nasi doradcy przygotują dla Państwa indywidualną, niezobowiązującą ofertę współpracy.

Skontaktuj się z nami:

Formularz kontaktowy dla pracodawacy:

Formularz kontaktowy dla pracownika:

Odwiedź Nas:

Warszawa

ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

Kraków

ul. Wadowicka 3a
30-347 Kraków