Usługi HR – poznaj najpopularniejsze rozwiązania dla biznesu

[rank_math_breadcrumb]

W Polsce sukcesywnie rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi HR. Głównie wynika to z trudnej sytuacji na rynku zatrudnienia, a pisząc wprost – z braku rąk do pracy. Firmy, które nie są w stanie obsługiwać coraz większej liczby zamówień muszą pilnie wzmacniać swoje zespoły, co w obecnych realiach jest wręcz karkołomnym zadaniem. Dlatego przedsiębiorcy traktują współpracę z firmą HR np. w Warszawie, jako naturalną formę inwestycji w bezpieczeństwo i rozwój biznesu. Jeśli sam do tej pory nie korzystałeś z usług HR, to dowiedz się, jakie rozwiązania oferowane przez Verita HR cieszą się największą popularnością wśród pracodawców.  

Rekrutacja stała

Jest to podstawowa usługa, którą powinna zaoferować każda profesjonalna firma HR we Wrocławiu czy dowolnym innym mieście. Rekrutacja stała polega na przejęciu przez agencję wszystkich obowiązków związanych z pozyskiwaniem pracowników do firmy klienta. W Verita HR realizujemy tę usługę w modelu RPO (Recruitment Process Outsourcing).

Pisząc w dużym skrócie: powierzając nam rekrutację stałą nie musisz się osobiście angażować w jakiekolwiek działania bezpośrednio lub pośrednio związane z uzupełnianiem wakatów w Twojej firmie. Proces ten jest kontrolowany przez wysokiej klasy specjalistów, którzy po otrzymaniu wytycznych (na czele ze stworzonym wspólnie z klientem profilem idealnego kandydata) penetrują rynek w poszukiwaniu odpowiednich pracowników.

Do podstawowych obowiązków agencji świadczącej usługę rekrutacji stałej należą:

  • przygotowanie ogłoszeń i wybranie najlepszych miejsc ich publikacji,
  • przyjmowanie podań kandydatów,
  • analizowanie treści podań i wstępne weryfikowanie zawartych w nich informacji,
  • umówienie i przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych,
  • wyselekcjonowanie najlepszych kandydatów wpisujących się w oczekiwania klienta,
  • zarekomendowanie konkretnych osób do zatrudnienia oraz ewentualnie negocjowanie z nimi indywidualnych warunków w porozumieniu z klientem.

Rekrutacja stała odciąża pracodawcę w staraniach o pozyskanie nowych pracowników, oszczędzając mu mnóstwo czasu i pozwalając w pełni skupić się na zarządzaniu biznesem. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które regularnie wzmacniają kadrę i chcą mieć pewność, że wolne stanowiska są obsadzane odpowiednimi ludźmi.

Doradztwo HR

Usługa, z której coraz chętniej korzystają przedsiębiorcy w naszym kraju. Celem doradztwa HR jest nie tylko usprawnienie procesu rekrutacji, ale także zoptymalizowanie kosztów zatrudnienia. Przykładowo: firma HR w Katowicach może zwrócić uwagę na to, że jej klient utrzymuje nieproporcjonalnie liczną kadrę w stosunku do przychodów przedsiębiorstwa. Wiele etatów może się okazać zbędnych czy niedostatecznie wydajnych, dlatego pojawi się sugestia, aby położyć większy nacisk na chociażby outsourcing.

Headhunting

Bardzo popularna usługa HR, która jeszcze do niedawna była kojarzona wyłącznie z wielkimi korporacjami, natomiast dziś decydują się na nią nawet firmy… rodzinne. Headhunting należy do strategii rekrutacyjnych typu direct search, co oznacza, że zamiast czekać na kandydatów szukamy ich sami.

Agencja headhunterska musi się wykazać aktywnością i wykorzystać różne kanały pozwalające jej dotrzeć do najlepszych kandydatów spełniających oczekiwania klienta, a następnie skłonić ich do przyjęcia oferty zatrudnienia – co wcale nie jest takie proste, zwłaszcza w przypadku wysokiej klasy specjalistów, którzy już mają dobrze płatną pracę w prestiżowej firmie.

Outsourcing

To ciekawa i budząca coraz większe zainteresowanie usługa HR, która polega na budowaniu zewnętrznych zespołów specjalistów na potrzeby klienta agencji. Firma HR najpierw ustala, jakich pracowników potrzebuje jej klient, a następnie dobiera pod tym kątem konkretne osoby, które będą współpracować z pracodawcą w formule kontraktorów.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się chociażby w branży IT, gdzie coraz trudniej jest znaleźć pracowników etatowych, zwłaszcza na kluczowe stanowiska (nie wspominając już o bardzo wysokich kosztach ponoszonych przez pracodawcę).

Branding

Firma HR może, a nawet powinna zadbać o markę swojego klienta. Celem brandingu jest przede wszystkim upowszechnienie oraz uatrakcyjnienie marki pracodawcy, dzięki czemu dana firma przestanie być anonimowa dla pracowników i zacznie przyciągać talenty.

W Verita HR wykorzystujemy do tego działania contentowe i digitalowe realizowane w mediach własnych oraz serwisach zewnętrznych, co pozwala naszym klientom docierać do bardzo szerokiego grona potencjalnych kandydatów do pracy i tym samym wzmocnić markę biznesową.

Szukasz firmy HR w Krakowie, Warszawie, Katowicach czy Wrocławiu, która zaoferuje Ci wymienione usługi HR? Już teraz skontaktuj się z Verita HR – najlepiej ocenianą agencją w Polsce, której usługi rekomenduje aż 97 proc. klientów biznesowych. Specjalizujemy się w obsłudze organizacji z sektora bankowości inwestycyjnej, IT oraz FinTech, a także realizujemy projekty na rzecz centrów usług wspólnych BPO i SSC.

Nasze marki

hro personnel
hro digital
snw